פלטפורמה מקוונת בין לאומית ורב תרבותית ליזמות דיגיטלית לבני נוער

UpNext-Logo (2).png

מטרת תכנית UpNext היא לעודד תלמידי חטיבות ביניים ותיכונים בישראל ובעולם לחפש ולמצוא פתרונות חדשניים לאתגרים מקומיים וגלובליים המאוד נדרשים היום. במהלך פיתוח היוזמה התלמידים ירכשו מיומנויות, ידע וערכים שיכינו אותם לחיים בעידן הנוכחי – עידן של אי-ודאות ומציאות משתנה.

אחת ממטרות UpNext היא לגבש צוותים מעורבים ורב-לאומיים של תלמידים מבתי ספר ברחבי העולם ולאפשר להם לשתף פעולה באמצעות יצירת סטארט-אפים אמיתיים, בהם מתממש מוצר או פתרון לאתגר או לבעיה שהם בחרו.

הפלטפורמה המקוונת
התלמידים יקבלו גישה לרשת חברתית בינלאומית של בני נוער בתחום היזמות. הם יפתחו וירכשו ידע ומיומנויות שיאפשרו להם לשתף פעולה ולעבוד בצוות רב לאומי; הם ילמדו איך להקים סטארט-אפ המבוסס על מוצר דיגיטלי. רכישת המיומנויות מתבצעת על ידי למידה אינטראקטיבית וכוללת מאגר של סרטוני וידאו וביצוע משימות אונליין בגישה של Micro Learning, המבוססת על עקרונות למידה של המאה ה-21 (מנות קטנות ולאורך זמן). הלמידה האישית של המודולים השונים תפתח את הידע והניסיון הדרושים לגיבוש והפעלה של צוות הסטארט-אפ, עם משתמשים אחרים מישראל ומהעולם בפלטפורמת UpNext

הפלטפורמה מאפשרת לכל תלמיד להתקדם בקצב אישי ולהשתפר באופן מתמיד במיומנויות הקשורות והנדרשות בעולם היזמות. כל זאת תוך השתייכות לקהילה בינלאומית של ילדים יזמים אחרים וקבלת השראה מצוותים בינלאומיים של תלמידים לכל אורך השנה. התלמידים ייקחו חלק בפעילויות שיתופיות כמו חברות בצוותי בדיקה ומשוב של סטארט-אפים אחרים, למידה משותפת בקורסים מקצועיים אונליין שיאפשרו להם להתמקצע בטכנולוגיות ותוכנות רלוונטיות באופן שמותאם לרמתם ויסייעו להם בשיפור השפה האנגלית, מיומנות קריטית להמשך חייהם.

הפלטפורמה מעצם היותה בינלאומית הינה בשפה האנגלית והיא מציבה אתגר חשוב בפני התלמידים הכולל יכולת בסיסית באנגלית שתלך ותשתפר במהירות עם ההתקדמות ביחידות הלימוד, כמו גם יכולת התקשורת באנגלית שהינה מרכיב חשוב בעבודה עם הצוות הבינלאומי. פלטפורמת UpNext תעמיד לרשות התלמידים מודולים שבעזרתם יוכלו לשפר את האנגלית באופנים הרלוונטיים למשימות הפיתוח והעבודה בסטארט-אפ.

 

מידע על עלות התכנית והיקפה 
בית הספר מתעניין ברכישת רשיון עבור תלמידי כיתות ז׳-יב׳ לשימוש בפלטפורמה הבינלאומית של UpNext במטרה לחנך ולהכשיר את התלמידים ליזמות באמצעות תכנית בין לאומית ורב תרבותית להקמת סטארט-אפים.  

עלות התוכנית
עבור $1500 לשנה, תינתן לכל תלמידי כיתות ז׳-י״ב של בית הספר גישה לשלב ה-Community של פלטפורמת UpNext הכולל את כל המודולים שתוארו לעיל.

תוקף הרשיון
תוקף כל רישיון יהיה לשנה אחת (12 חודשים) ממועד חתימת ההסכם בין בית הספר ל - UpNext

שימוש בפלטפורמה האינטרנטית (אונליין)
היות ש-  UpNext הינה פלטפורמה בינלאומית, באמצעותה ישתפו פעולה בני נוער ממדינות שונות, בית הספר מבין ומאשר שיציע את השירות לתלמידיו בפורמט הבינלאומי הכללי “As Is”, ללא שינויים פרטניים או התאמות ספציפיות כלשהן. 

תנאי תשלום
הסכום המקורי למשתמש בפלטפורמת  UpNext בשלב ה-Community, על כל המשתמע, מחושב לפי 1$ לחודש בלבד.

בית הספר יאפשר לכל תלמידיו לקחת חלק בפעילות המקוונת.
גם אם מספר המשתתפים יהיה גבוה התשלום לבית הספר לא יעלה על $1500 לשנה.

במידה וישתתפו רק 100 תלמידים לדוגמה, אז העלות ל- 12 חודשים היא $1200. במקרה זה בית הספר יקבל הנחה של $300 שתרד מהתשלום לרישיון של שנת הלימודים הבאה.

דו"חות לבית הספר
UpNext תיתן לנציגי בית הספר גישה ללוח מחוונים אינטרנטי (Dashboard), אשר יספק מידע רלוונטי על שימושי המשתתפים מבית הספר. להלן דוגמאות למידע כזה:

מספר המשתמשים הרשומים מבית הספר.
זמן שימוש ממוצע בפלטפורמה על ידי משתמשים מבית הספר בחתך יומי/ שבועי/חדשי /שנתי.
קישורים לחומרים ונכסים שייווצרו על ידי תלמידי בית הספר, כגון: מצגות,סרטונים,דוגמאות של מוצרים ועוד.
 

שלבי המשך-פיתוח מוצר
משתתפים שיהיו מעוניינים להמשיך לשלב המעשי של בניית מוצר דיגיטלי בצוות בינלאומי (סטארט-אפ) באמצעות כלים מתקדמים והנחייה צמודה של מנטורים מקצועיים ולאחר מכן גם לגייס כסף מהמשקיעים השותפים של UpNext באמצעות הפלטפורמה, יעברו לעבודה ישירה מול UpNext (מחוץ לפעילות הבית ספרית) ויעשו זאת על חשבונם בעלות של כ-$49 לחודש. שלב זה, כולל מנטורינג וליווי עסקי על ידי יזמים ומשקיעים מובילים.

חשוב לציין, כי לא נדרש ניסיון בכתיבת קוד (תכנות), על מנת לבנות את המוצרים הדיגיטליים שיהיו בבסיס הסטארט-אפים השונים.
כל המוצרים ייבנו בעזרת כלי no-code, שיאפשרו למשתמשים לבנות מוצרים דיגיטליים ברמה הגבוהה ביותר, ללא כתיבת קוד, ולכן אין כל חסם באי ידיעת תכנות.